Уважно прочитайте 10 висловлювань, які відображають реакції на деякі ситуації спілкування. Кожне з них оціните як вірне (В) або невірне (Н) стосовно до себе, поставивши поруч з кожним пунктом відповідну букву. Методика призначена для вивчення рівня комунікативного контролю. Шнайдеру, люди з високим комунікативним контролем постійно стежать за собою, добре інформовані, де і як себе вести. Керують своїми емоційними проявами. Разом з тим вони відчувають значні труднощі в атмосфера в колективі спонтанності самовираження, не люблять непрогнозованих ситуацій.
Особливості Психологічного Клімату В Колективі
Немає нічого важливішого, ніж те, за що тобі треба боротися. Людина, яка не тікає сама, змушує тікати інших. Той перемагає блискуче, хто примушує своїх ворогів тікати врозтіч. Той, хто б’ється і тікає, доживає до нової битви. За кожну відповідь, що збігається з ключовим, випробуваний одержує 1 бал, в іншому випадку – 0 балів.
Психологічний Клімат У Колективі: Що Це Таке Формування Сприятливого Клімату
Подібні дії допомагають працівникам підтримувати уявну згуртованість. Відзначають двоїсту природу соціально-психологічного клімату колективу. З одного боку, він є деяким суб’єктивним відображенням в груповій свідомості всієї сукупності елементів соціального оточення, всього навколишнього середовища.
Тривожні “дзвіночки” Негативних Змін
Б) просто не будете нічого робити, розраховуючи на інших. Б) справжній керівник повинен тільки вміти керувати іншими і не обов’язково робити справу сам. Якщо це зробить іншого щасливим, я дам йому можливість наполягати на своєму. Я намагаюся переконати іншого піти на компроміс. Передусім намагаюся визначити зміст спірних питань. Якщо це зробить іншого щасливим, я дам йому можливість наполягти на своєму.
На відстані одного переходу – «М’яка глина». Приблизно на середині шляху до колективу – щабель «Мерехтливий маяк». Далі дорога крутіше, і веде вона до «Рожевого вітрила». Ще один ривок, правда найскладніший, і вершина – «Палаючий смолоскип». Щоб було зрозуміло, що означають ці ступені, дамо кожній з них більш детальну характеристику. А ви спробуйте одночасно зіставити опис з рівнем розвитку вашої групи.
- Особистість і колектив.
- Вони хочуть бути переможцями.
- Клімат стійкий та добре виносить зовнішні впливи.
- Чим вищий ступінь такої єдності, тим ефективніше соціально-психологічна атмосфера в колективі впливає на досягнення педагогічних цілей.
- Міністерства і відомства, концерни, акціонерні суспільства, в систему яких входить підприємство чи організація, мають по відношенню до них певний управлінський вплив.
Висока професійна компетентність людини викликає повагу, вона може бути прикладом для інших і тим самим сприяти зростанню майстерності працюючих з нею людей. Будь-яка людина вже в силу своєї присутності в соціальній групі, а тим паче беручи участь у спільній праці, впливає на багато сфер життя колективу, в тому числі на його соціально-психологічний клімат. Негативно на клімат впливають люди непослідовні, егоїстичні, безтактні і т.д. На самопочуття людей і через нього на загальний клімат колективу впливають і особливості психічних процесів (інтелектуальних, емоційних, вольових) а також темперамент і характер членів колективу. Сутність кожної людини відкривається тільки в зв’язках з іншими людьми і реалізується у формах колективної взаємодії, у процесах спілкування.
Таким чином, члени кожної соціальної групи і організації є представниками своєї епохи, певного історичного періоду розвитку суспільства. Розрахувати індивідуальну оцінку психологічного клімату (С). Розрахувати індивідуальну оцінку психологічного клімату. Відкрито говори про свої конфлікти і йти їм назустріч — тільки це приведе до їх найкращого вирішення.
4-6 балів – середній комунікативний контроль; в спілкуванні безпосередній, щиро ставиться до інших. Але стриманий в емоційних проявах, співвідносить свої реакції з поведінкою оточуючих людей. Б) людина зі спокійним, тихим голосом, стриманий, задумливий, неквапливий.
Акули переконані, що конфлікти вирішуються тоді, коли один перемагає другого, який програє. Вони хочуть бути переможцями. Перемога, на їхню думку, дає людям почуття гордості та успіху. Поразка викликає почуття безсилля, неадекватності і невдачі.
Страх покарання, своєю чергою, призводить до появи “цапів-відбувайлів”. На цю роль у більшості випадків вибирається людина (або навіть група людей), які ніяким чином не винні в проблемах колективу, проте якимось чином відрізняються від інших. “Цап-відбувайло” стає жертвою нападок і агресії.
Негативно на здоров’я клімату позначається грубість, егоїзм, непослідовність, неповага, кар’єризм. Особистість і колектив. Психологічні особливості взаємовідносин медичних працівників між собою. Коротше кажучи, увага людини має такі власти вості, як стійкість, розподіленість, переключаємість та об’єм. Г) завжди чітко уявляю собі, де, скільки і чому було втрачено часу, знаходжу способи скорочення втрат у цій ситуації.
Під психологічним кліматом у колективі розуміється настрій групи, який детермінується взаєминами спільно живих, трудящих або ж людей, які навчаються. Нервова напруга є проблемою в багатьох робочих і навчальних групах. Крім безпосередньої шкоди взаєминам між людьми, їх здоров ‘ю, стрес впливає і на робочий процес. Для вирішення проблеми соціально-психологічного клімату колективу важливими є розгляд факторів, що впливають на цей клімат.
Вони відмовляються від власних цілей та стосунків. Вони тримаються далі як від спірних питань, через які виникає конфлікт, так і від людей до яких він причетний. Вони почувають себе безпомічними.